Zrejme najpraktickejšia voľba z kategórie udíc

Amatér, ktorý sa rybárstvu venuje len povrchne, môže mať dojem, že je jedno, akú udicu použijeme, rybky sa chytia na každú, len treba mať dobrú návnadu. Ale nie je to celkom tak, aj pri chytaní rýb platia zásady, ktoré ak dodržíte, váš lov bude úspešný.

pruty

Teleskopické udice vedú

Výber udice je dnes už hotová veda, na výber je ich skutočne veľa. Jednotlivé udice sú vyrábané s ohľadom na rôzne techniky rybolovu a aj na to, aký druh rýb sa chystáte loviť. Ale určite sa zhodneme na fakte, že teleskopická udica spĺňa dizajnové, ale aj technické nároky súčasného rybolovu.
Ide o udicu, spájajúcu ideálny kompromis, to znamená, že rybári-začiatočníci ocenia ich praktickú stránku a rybári, ktorí majú už čo-to „odlovené“, zas ich technickú stránku.

Funkciu praktickosti tejto udice reprezentuje hlavne ľahkosť, čo oceníte pri nosení a druhá výhoda je jej jednoduché uskladnenie. Tieto vlastnosti určite ocení každý rybár, hlavne ten, ktorý má už nejakú prax s častejším prenášaním udíc a je si vedomý toho, že to môže byť aj komplikované. Známi výrobcovia sa venujú výrobe teleskopických udíc a ich zdokonaľovaniu, na trhu ich nájdete v predaji pod overenými značkami. Bližšie si môžeme predstaviť jednu z týchto udíc, aby ste získali viac informácií o ich technickej funkcii, priblížiť si môžeme jej dizajnové prevedenie a tiež špecifické vlastnosti.

ryby

Delphin ARMADA TRAVELER

Táto značka vyrába udice, ktoré patria medzi veľmi populárne spomedzi kategórií teleskopických udíc, pretože výrobca kladie dôraz na žiadané špecifické vlastnosti a takisto vystihuje vysoké nároky, ktoré sa kladú na výrobky tejto značky. Pohodlná rukoväť, ktorú v rukách takmer ani nebudete vnímať s komfortným tvarom, akurát vhodným „do ruky“ a ľahkosť, no hlavným plusom tejto udice je, že prút je vyrobený z viacerých častí, teda je delený, takže pri prenose už s ňou nebudú žiadne problémy. A k dokonalosti prispieva aj tmavá matná farba, ktorá dodáva udici eleganciu a pocit vyváženosti.