Ako ušetriť zo svojho príjmu

Mnoho z nás vie minúť celú svoju výplatu za pár dní, bez ohľadu na to koľko za minulý mesiac zarobil. Ak už toho máte dosť, že žijete od výplaty k výplate, máme pre vás pár bodov, ktoré by ste mali dodržiavať.

hypotéka

1. V prvom rade si spíšte všetky vaše výdavky a rozhodnite sa, ktoré sú nevyhnutné na vašu existenciu, a ktoré by sa potencionálne dali znížiť respektíve úplne vynulovať (napríklad alkohol, cigarety).
2. Vždy si odložte určitú sumu z výplaty na horšie časy. Je dobré mať peniaze bokom, ak sa vyskytne nejaká nepredvídateľná udalosť ako pokazenie práčky či kosačky. Ďalšie spôsoby ako ušetriť nájdete tu:.

platební karta

3. Neberte si úveryod nebankoviek, ich úroky vás položia a časom to nebudete schopný splácať. Ďalej si zrušte prečerpanie na vašich kartách. Ak máte kartu s povoleným prečerpaním, bude vás to stále lákať míňať viac peňazí než máte na účte.
4. Sprcha šetrí peniaze. Poznáte to keď vám príde zúčtovanie za vodu a vy nechápete kde ste tú vodu spotrebovali? Uprednostnite sprchu pred horúcou vaňou, pri sprchovaní miniete až o polovicu menej vody a to sa premietne aj do vášho účtu za vodu.

5. To isté platí aj s elektrinou, ak máte zapnutý televízor a nepozeráte ho, tak ho jednoducho vypnite a vyberte spotrebiče zo zásuviek. Samozrejme sa to týka aj svetla, nešetríte pri tom len peniaze ale aj životné prostredie.
6. Ak zbožňujete čítanie, či už kníh, časopisov alebo televíznych programov, odporúčame vám prestať nakupovať tieto produkty a začnite využívať internet, ktorý má doma už každý a všetko tam vieme nájsť.

úspory

7. Ak máte auto a bývate v meste, používajte ho minimálne. Spotreba v meste je oveľa vyššia ako na dlhé trate, preto vám odporúčame chodiť pešo všade kde sa dá. Jednak ušetríte peniaze za benzín ale aj prospejete svojmu zdraviu, kondícii či zhodíte nejaké to kilečko.

8. Majte peniaze reálne v peňaženke. Je dokázané, že ľudia míňajú v obchodoch menej ak majú fyzické peniaze. Ak máte určitý obnos peňazí na karte a neplatíte papierovými peniazmi, máte tendenciu míňať viac. Do tohto bodu zaradzujeme aj vyberanie peňazí len z bankomatu vašej banky, tak sa vyhnete zbytočným poplatkom.