Celá pravda a mýty o migrénach

Mýtus: Migréna je len bolesť hlavy
Toto je jeden z najbežnejších mýtov. A to je veľmi zlé. Vzhľadom k tomu, migrény – zvláštny druh bolesti hlavy, ktorá je odlišná od všetkých ostatných, a ak si nebudete  dávať pozor , v priebehu času, môžete skončiť v nemocnici s diagnózou "mozgovej ischémie". Ale vedci stále nemôžu povedať, prečo a ako sa migréna vyvíja.

mozek

Charakteristické znaky migrény sú
·         jednostranná lokalizácia (polovica bolesti hlavy),
·         svetlo a fóbie,
·         zvýšená bolesť pri nízkej záťaži,
·         nevoľnosť, niekedy vracanie.

stres

Mýtus: Migréna sa vyskytuje bez dôvodu
Príčiny vzniku ochorenia neboli presne identifikované. Ale stále sú známe niektoré predpoklady pre nástup migrény. Je pozoruhodné, že táto  choroba postihuje nervóznych, ľahko podráždených ľudí a útok začína po výbuchu hnevu. Je tiež známe, že ochorenie je zdedené, ale prejavuje sa vo veku 18-35 rokov. Záchvat môže byť spôsobený cvičením, poruchami spánku, hladom, menštruáciou , fajčením, alkoholom (najmä červené víno), kávou, silným čajom a niektorými výrobkami obsahujúcimi dusičnan sodný, ktorý podporuje rozšírenie ciev (čokoláda, párky, orechy, syry atď.).

Mýtus: Nemožno zabrániť záchvatu migrény
Úplne vyliečiť migrénu zatiaľ nie je možné, ale znížiť frekvenciu a závažnosť záchvatov – je celkom uskutočniteľná úloha. Najlepšie je najskôr konzultovať s lekárom, aby ste si potvrdili diagnózu. Ďalej musíte pochopiť, čo presne spúšťa útok u konkrétneho pacienta. Ak ide o určité potraviny, pokúste sa ich vylúčiť zo stravy. Medzi bežné indikácie patrí odmietanie zlých návykov, denné prechádzky, plávanie, jóga, spánok a výživa, upokojujúce kúpele pred spaním.

Mýtus: Túto bolesť nemožno odstrániť, je potrebné ju vydržať
Je to preto, že tabletky používané na zmiernenie bolesti hlavy, v prípade migrény jednoducho nefungujú. Našťastie nedávno našli vedci spôsob, ako počas útoku zmierniť bolesť s akoukoľvek intenzitou. Skupina liekov, navrhnutá špeciálne na zastavenie migrénového záchvatu, sa nazýva "triptány".