Život mladých mamičiek

Čoraz viac ľudí je prekvapených, keď niekde zazrie mladé dievča s kočíkom. Akoby to bolo nereálne, vhodné len pre ženy po tridsiatke. Mladé dievčatá však chcú žiť svoj život aj ináč, ako je to prezentované médiami. Vybrať si túto cestu však nie je jednoduché o čom sa mnohé presvedčia.

dítě

  • Skôr dospieť

Ak ste otehotneli pred svojou dvadsať päťkou, určite viete, aký rozdielny pohľad na život ste získali narozdiel od svojich rovesníčok. Zatiaľ čo oni sa starali kam ísť na najbližšiu party a čo si pre seba kúpiť, vy ste rozmýšľali nad najlepším kočíkom a čítali knihy o tehotenstve. Ak vám to príliš nevonia vedzte, že životné skúsenosti ktoré ste týmto získali vám nepomôžu len v materstve ale aj v živote mimo neho. Hodnoty, ktoré si z týchto situácií odnášate sú mnoho krát na nezaplatenie. Kto by nechcel mať väčšiu trpezlivosť, empatiu a nadhľad? Verte tomu, že materstvo vás tým vyzbrojí.

těhotenství

  • Obetovanie kariéry

Aj vy ste mali možno doposiaľ pocit, že dieťa v mladšom veku vám odoberie príležitosti na úspech v práci alebo v škole. Pravda je však iná. Štúdium je pre mnohé mamičky na vysokých školách prispôsobené ich potrebám, preto netreba robiť tragédiu, ak otehotniete ešte na škole. Čo sa týka práce, vaše roky na materskej si odbijete oveľa skôr ako ostatné, preto sa zamestnávatelia nebudú báť, že nečakane odídete kvôli tehotenstvu. Taktiež vám to dáva kopec času do budúcna, kedy si budete popri už väčších deťoch budovať svoj postup v práci.

rodina

  • Chyťte si chlapa

Jedna z výhod mladých mamičiek je, že pri nich stoja ich partneri. Narozdiel od emancipovaných štyridsiatničiek s kočíkmi, vy potrebujete pomoc, aby ste to zvládli. Preto je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že vám to vo vzťahu bude klapať a že sa o vás váš muž bude starať. Ďalšou výhodou je, že budete vo vzťahu, ktorý je oveľa hlbší ako bežné chodenie a nemusíte sa v tridsiatke rozhliadať po otcovi vašich potencionálnych detí. Nebudete poznať randenie cez internet ani trápne dohadzovanie. Deti spájajú, preto sa môžete spoľahnúť, že ak sa spolu dokážete postarať o vaše dieťa, váš vzťah sa prehĺbi a nebude tak ľahko ohrozený nepodstatnými vecami