Ako má vyzerať moderná kuchyňa roku 2018?

Kuchyňa je srdcom každého bytu. Nezariaďujeme ju veru na jeden rok, mala by nám slúžiť pár rôčkov a mali by sme sa v nej cítiť naozaj veľmi príjemne.
Kuchyne, ktoré vidíme v katalógoch či na stránkach časopisov, sú síce prenádherné- ale beda- náš priestor zďaleka nie je taký veľkorysý ako na obrázku. Často nie sme majiteľmi plochy väčšej ako dva metre štvorcové ! Je to na zaplakanie- ale je to tak ! Môžeme aj my mať teda modernú kuchyňu? Kuchyňu v najnovších trendoch ? Kuchyňu, kde máme všetky technické výdobytky doby?
Nesmúťme – výrobcovia myslia aj na nás ! Ako teda takú kuchyňu získať? Ako ju zariadiť?

kuchyňka

Postupujme takto:
Otvorme peňaženku a bankové výpisy a urobme si sumár, ktorý máme k dispozícii. Nezabudnime ani na možnosť úveru alebo využitie stavebného sporenia.
Odmerajme si kuchyňu- dĺžku, šírku, výšku, zakreslime si na papier pôdorys- nezabudnime ale vyznačiť aj kde sú dvere okná, prívod plynu pre sporák, vývod pre digestor, prívody vody, odpad- kanalizácia.
Urobme si kávu a dumajme, čo by sme v tej našej super kuchynke chceli všetko mať.

Opäť listujme j katalógoch a nechajme sa inšpirovať možným- vzhľadom k veľkosti miestnosti.
Zájdime si aspoň do jedného kuchynského štúdia- najlepšie do dvoch a viacerých a poprosme odborníkov, nech nám urobia podľa podkladov a pôdorysov, ktoré sme so so sebou priniesli návrh. Sú to predsa odborníci ! Možno sa im podarí trafiť sa do vkus, rozpočtu. Nebojme sa im povedať, že suma peňazí, ktorú chceme investovať do prerobenia kuchyne je podstatne nižšia, ako by Vám určite radi ponúkli aj predali.

kafe

Dajte si urobiť kalkuláciu so spotrebičmi aj bez nich. Neuverme hneď, že ich cena za spotrebiče je veru tá najlepšia ! V pokoji si doma nájdite všetky spotrebiče na internete cez rôzne vyhľadávače- pozor, myslite aj na dopravu a možnosť reklamácie. Asi sa Vám podarí ušetriť aj niekoľko stovák, ak nepotrebujete kupovať okamžite, ale máte čas sledovať výpredaje a rôzne akciové ponuky, ktoré ponúkajú ešte špeciálne zľavy pri kúpe viacerých výrobkov. Skúste cenu zjednávať- vo veľkých obchodoch sa to nedá- ale malý obchodík Vám určite urobí špeciálnu cenu.

Zájdite za stolárom a opýtajte sa ho, za koľko by Vám vedel on urobiť navrhnutú linku.
Možno budete milo prekvapený.