Oplatí sa obmedziť iba na jeden druh stravy a dá sa schudnúť pohybom bez diéty?

Niektoré zaužívané rady týkajúce sa chudnutia sú v konečnom dôsledku skutočne zvláštne a pre mnohých ľudí skôr odpudivé. Nečudujem sa, sú totiž proti ich bežným návykom a proti všetkému, čo nám spôsobuje dobrý pocit. Sú ale dotyčné rady skutočne pravdivé či logické, alebo tá skutočná pravda môže mať inú, oveľa sympatickejšiu tvár?

croassaint

Skúsme pouvažovať spoločne a z diétneho stravovania prestaňme robiť strašiaka. Zamerajme sa na najčastejšie teórie, ktoré koniec koncov môžu mať v skutočnosti iný význam a nemusia byť také bezpodmienečne prísne, ako sa nám momentálne zdá.

Prijímať iba jeden typ potravy je s odporom fungovania nášho tela. Naše telo potrebuje prijímať najpestrejšie živiny, látky a vitamíny a pokiaľ príjem týchto vecí poskytovaných stravou budeme ignorovať,… môžu sa prejaviť varovné signály škodlivé nášmu zdraviu. A ak sme pritom, fungovať na jednom type potravy a obmedzovať všetko ostatné sa nedá vydržať večne, respektíve vravíme o malej šanci dlho trvajúceho úspechu. Zväčša ide len o krátkodobé schudnutie a následné pribratie späť. Pestrosť stavy je dôležitá, ale samozrejme pokiaľ chcete schudnúť, tak v menších porciách. K regulácii množstva zjedenej stravy za deň pomôžu i tabletky na chudnutie, ktoré sú predovšetkým efektívne a vhodné skôr pre obéznych ľudí alebo pre tých, ktorí potrebujú spáliť vyššiu hladinu tuku. Výrazným prostriedkom k chudnutiu je aj pravidelný pohyb či športová aktivita.

sport

Ak sa budem pravidelne hýbať a športovať, môžem jesť čokoľvek a v akomkoľvek množstve?
Pre úplne priemerného človeka je myslím si dôležité kontrolovať i príjem potravy, respektíve obmedziť jej vysoké množstvo a to hlavne čo sa týka príliš tučných či sladkých jedál. Pokiaľ nie ste profesionálny športovec a chcete schudnúť pravidelným pohybom, bez diéty a určitého obmedzenia v príjme potravy sa úspešný postup pravdepodobne nezaobíde. Je totiž rozdiel rekreačný pohyb a príprava k profesionálnemu športovému výkonu nevraviac o tom, že predpísanú diétu majú i viacerí športovci, ktorí hrajú v tých najdrsnejších podmienkach.