Zaobchádzate dobre so svojou pleťou?

Pri zdraví a kráse, však toto pravidlo, bohužiaľ neplatí skoro nikdy. Vždy musíme pre seba niečo spraviť a niekedy aj niečo obetovať, keď chceme vyzerať a teda sa aj cítiť dobre. Keď chceme byť zdraví musíme cvičiť a jesť vyváženú stravu a keď chceme mať peknú pokožku, musíme sa o ňu dostatočne starať.
Hodvábna, krásna a žiarivá pokožka je snom snáď každej z nás. Občas sa nám však veľmi ťažko verí, že niekto vôbec môže mať žiarov čistú pokožku, keď nám sa nie a nie pošťastiť. Vtedy je však ten správny čas na to, aby sme si položili zásadnú otázku – robíme pre svoju pleť skutočne všetko, čo je v našich silách, alebo v horšom prípade, aspoň niečo?

koupel

Častokrát sa nám nechce, prídeme domov po náročnom dni a všetko čo vidíme je posteľ alebo gauč, na ktorý sa zvalíme a zaspíme. Z čistenia pleti by sa však mala stať rutina, ak chceme po čase vidieť skutočne oslňujúce účinky.

Najväčším nepriateľom našej pleti sú baktérie a nečistoty, ktoré sa na nej usadzujú počas celého dňa. Len sa nad tým zamyslite, kde všade za jeden deň ste, čo všetko pobeháte, koľko krát sa dotknete rukami tváre, alebo si o ňu položíte niečo, na čom je veľmi veľa nečistôt. Myslím si že zásadným problémom je, že všetky tieto nečistoty nevidíme. Niekedy je to aj na škodu, no nie? Len si predstavte, že by ste videli všetky tie baktérie, na vašich rukách a tvári, ktoré sa tu uvelebia počas dňa. V takomto prípade by sme k nim pristupovali určite inak. No aj napriek tomu, že ich nevidíme, je viac ako potrebné a nevyhnutné mať na pamäti, že tu skutočne sú a treba sa ich pravidelne zbavovať, pretože odstupom času budú mať za následok oveľa viac ako (len) vašu vyhádzanú pleť.

maska

Čistite si preto pleť ráno aj večer a nikdy tento krok nepreskakujte, myslite na to, že tento akt vám zaberie menej ako pár sekúnd a aj napriek tomu sa vám vaša pokožka a zdravie odplatí nevyčísliteľnou hodnotu zdravia.