Pobyt v prírode a niekoľkodňové stanovačky- užime si ich na plno

Pravdepodobne to poznáte a či už máte dobrodružnú povahu, alebo len skrátka radi relaxujete v spoločnosti známych a kamošov, určite takmer všetci poznáte osobné zážitky z pobytu pri vode, respektíve stanovačky, rybárčenia a kombinácie špekačiek s pivom. Na takéto niekoľko dňové alebo možno niekoľko týždňové „úteky od civilizácie“, kedy nám stačí len voda, jedlo a dobrá nálada si určite spomínate a predovšetkým v tom dobrom, pri najhoršom ako na zážitky, ktoré vašu letnú dovolenku jednoznačne poznačili.

regulátor

Ten pocit, kedy sa ráno prebudíde v stane pod stromami, víta vás pálivé slnko a jasná voda, vôbec nerozmýšľate nad tým, že musíte utekať do práce. Miesto toho vás od rána rozosmeje kamoš, ktorý (možno po opici) treskne nejakú hlúposť alebo hlášku, ktorá sa s vami ťahá celý deň. A čo sa týka nášho komfortu spolu s prípravou jedla, jednoducho sa zachováme ako pravý muž a dokážeme sa vynájsť, dokonale využijeme zdroje, ktoré máme po ruke a čaká nás skutočné jedlo, mäso pripravené nad plameňmi prírodného ohňa či pahreby. Niekedy neexistuje nič chutnejšie, ako zaslúžený pocit z pripraveného jedla na prírodno. Celý čas uteká príjemne, lenivo pomaly a vy máte pred sebou kopec hodín úplnej slobody. Okrem kúpania, rybolovu a možno popíjania pivka a rozprávania vtipov by to však predsalen chcelo určitý dotyk s civilizáciou v podobe využitia viacerých elektrospotrebičov. A čo teraz?

napští

Prakticky nás nečaká žiaden výrazný problém v prípade, ak máme po ruke menic napatia a automobil.
Problém s indispozícou verejnej elektrickej siete je tak vyriešený a vy máte svoju vlastnú skrinku, čím prakticky môžete využívať všetky potrebné elektrospotrebiče k hygiene a komfortu, ale samozrejme aj k zábave v prípade, ak máte so sebou napríklad notebook či prenosnú TV. Alebo si jednoducho môžete nabiť svoj smartfón a o videá, filmy, hudbu, máte vlastne postarané. „Čundre“, kedy sa človek zabával len tým, že v prírode prakticky žiadnu elektroniku nemal, sa stávajú pomaly zabudnuté a dnes sa voľnosť pobytu v prírode spája s využitím modernej technológie. Zabili sme tak dve muchy jednou ranou.