Stránky, ktoré ťa naučia programovať

                Časy, kedy ste sa len tak ľahko nemohli dostať k programovaniu resp. aspoň sa niečo naučiť a získať informácie ako na to sú nadobro preč. Dnes už existuje niekoľko kvalitných stránok, ktoré vám dokážu dať dobrý základ alebo dokonca vás to aj dokonalé naučiť. Bližšie sa pozrieme na pár z nich a možno si aj vyberiete.
šifrované kódy
1.       CodeAcademy
                Ide o veľmi populárnu stránku, ktorú navštevuje niekoľko tisíc ľudí denne. A dokonca táto stránka už  stihla naučiť programovať viac než 25 miliónov ľudí! Ponúkajú kurzy rôznych jazykov ako HTML, CSS, JavaScript, PHP, Pyton a podobne.
2.       Coursera
                Vznikla v roku 2012 a dnes ide tiež o veľmi populárnu metódu vzdelávania. Ponúkajú viac než tisíc kurzov. Pre niektoré kurzy je potrebná aj platba no stále je tam dostatočné množstvo voľne dostupných. Ak by sa vám podarilo kurzy dokončiť, tak získate certifikát.
barevná písmenka
3.       edX
                Ide o ďalšiu poprednú online learning platformu, bola vytvorená hlavne pre vzdelávanie než, aby produkovala zisk. Na založení sa podieľala aj Harvard University, čiže tam nájdete kurzy priamo z tejto univerzity, čo nie je zlý základ.
4.       Udemy
                Vznikla v roku 2010 a tak isto ako Coursera, tak aj tuto je množstvo kurzov za ktoré je potrebné platiť, no stále sa tam dá nájsť veľa kvalitných kurzov zadarmo. Ponúkajú kurzy ako HTML, CSS alebo Pythone.
5.       aGupieWare
                Vzdelávacia platforma, ktorú vytvoril nezávislý programátor, ktorý skúmal rôzne iné špičkové vzdelávacie kurzy, aby vám napokon vytvoril kurzy zadarmo.
psaní na počítači
6.       GitHub
                Je to platforma, ktorá ponúka niekoľko stoviek kníh o programovaní, ktoré pokrývajú viac než 80 programovacích jazykov.
7.       MIT Open Courseware
                Potrebujete sa naučiť úplne základy? Tak isto oceníte hlavne teóriu o kódovaní, tú vám poskytne táto stránka a to úplne zadarmo. Úvod do programovania či už javy, PHP a mnoho ďalších,  a celkovo do informatiky nájdete voľne dostupnú.