Chudnite prirodzene s pevnou vôľou

Snaha o odbúranie nadbytočných kilogramov, či už z brucha alebo z iných partií zrazu nadobudne iné rozmery, pokiaľ si stanovíte hranice kam až môžete zájsť. Rôznorodé diéty
od výmyslu sveta, alebo obmedzovanie sa výlučne na zdravú stravu a neustále mučenie každodenným cvičením vás skôr či neskôr omrzia a spadnete naspäť na počiatočnú váhu.

metra

Tak ako rýchlo schudnúť?

Skúste zmeniť myslenie

Aj chudnutie je v prvom rade v hlave.Tak ako sa ozdravné procesy tela začínajú myšlienkou „som zdravý“, tak aj vaša váha je na tom podobne. Každý deň si opakujte, že máte presne takú postavu, akú ste vždy chceli a ostatné pôjde samo. Váš cieľ vás bude viesť. Hovorte si každé ráno napr.: „Ďakujem za ideálnu váhu“, Ďakujem, že som štíhly a zdravý“,
„Mám skvelú postavu a cítim sa výborne, som príťažlivý“… Ďakujte sebe, ďakujte svojmu telu a vašej pevnej vôli, ktorá vám pomáha nevybočiť z cesty. No a čo, že vám tuk prevísa. O niekoľko týždňov si na to ani nespomeniete. Dôležité je zamerať sa na pozitíva a neplakať nad nedostatkami. Nezaoberajte sa tým, kde by ste chceli byť. Vyťažte čo najviac z toho, kde ste teraz a užívajte si to.
Aj jedna myšlienka dokáže veľké veci

Ľudské myšlienky sú výrazne tvorivé. Najmä, keď ich uvedieme do činnosti. Každému konaniu, do ktorého sa pustíme, predchádza práve myšlienka. Tá vytvára naše slová, pocity a napokon činy. Činy sú obzvlášť dôležité a silné, pretože to, na čo sme pred malou chvíľou mysleli nás priviedlo ku konkrétnemu konaniu. Preto majte tzv. „štíhle myšlienky“ a následne budete konať aj „štíhle činy“. Táto zmena myslenia vás expresom dopraví expresom priamo k vašej vysnívanej postave.
Zhadzovanie kíl pomocou myslenia v praxi
Je to jednoduché. Stačí, keď si poviete, že váhu, ktorú chcete dosiahnuť už máte, a to práve teraz, v tomto prítomnom okamihu. Váš cieľ si predstavujte v tejto chvíli (a následne každý deň) už ako by bol naplnený. Nezaoberajte sa váhou, ktorá vám ukazuje „koľko ešte musíte zhodiť“. Jednoducho sa prestaňte každé ráno v kúpeľni vážiť na digitálnej váhe a žite svoj život tak, akoby ste mali ideálnu hmotnosť práve teraz. Následne tejto novej realite prirodzene a podvedome prispôsobíte aj svoj životný štýl. Keby ste totiž už mali svoju super postavu, chceli by ste si ju pokaziť? Určite nie. Udržiavali by ste si ju a boli by ste na seba hrdí. Tak buďte už teraz!!

zelenina

Upravte svoje stravovacie návyky

Znížte príjem cukrov. U každého z nás je to koľko konzumuje cukru počas dňa individuálne, každopádne nezaškodí obmedziť alebo úplne vynechať:
Ø Sladené nápoje
Ø CUKOR (do kávy, do čaju, na makové slíže, v koláčoch…)
Ø Chlieb. Jedzte ho iba občas. (hlavne biele pečivo)
Ø Vyprážané jedlá
Ø Cestoviny
Ø Mrazené výrobky
Ø Chipsy, pukance, praclíky…
Ø Cukríky, čokoládu, zmrzlinu…

Konzumujte pravidelne mäso, orechy, ryby, mliečne výrobky. Ryžové chlebíky nie sú až také nechutné. Prihoďte na ne šunku a syr a uvidíte. Ako náhradu za sladkosti (ktoré ste výrazne obmedzili) jedzte ovocie. Vyrábajte z neho dezerty a výborné je aj ako sušené.Cvičte aspoň dva krát týždenne. Stačí aj 15 minút denne, pokiaľ sú to kvalitné cviky, ktoré vám pomôžu chudnúť tam, kde si to želáte. Chodievajte pešo a preferujte schody, nie výťah. Pomôže aj beh, cyklistika, fitness, rôzne kardio cvičenia atď. Telo kilá zhadzuje vtedy, keď spáli viac kalórií ako ich prijme v strave. Neexistuje striktne stanovené pravidlo, ani nie je nikde napísané, že cvičiť musíte. Nemusíte, ale mali by ste však vyvíjať nejakú fyzickú aktivitu. Napríklad rôzne hobby a aktivity, práca, ale aj tanec a pod.. Čím viac človek vydá cez deň námahy, spotí sa tým lepšie. Samozrejme len cvičenie nestačí. Čo sa týka stravy, tak ako sme už spomenuli, dôležité je vynechať všetko pečivo a nahradiť ho napr. ryžovými chlebíkmi. Jesť čo najmenej sladkého, sacharidov a vyprážaného tukového jedla. Všetko treba čo najviac nahrádzať bielkovinovými jedlami (odtučnené jogurty, syry, tvaroch, mlieko, vajíčka…).

dieta

Môže sa zjesť aj iné, ale potom cez deň, nie večer aby sa to stihlo spáliť. Netreba sa prepchávať, ale jesť častejšie a po menej a večer len niečo ľahké bielkovinové. Je nutné mať pevnú vôľu všetko dodržiavať a byť pozitívne psychicky naladený. Poprípade si môžete kúpiť aj nejaké doplnky na chudnutie využívané pri cvičení a vyvíjaní námahy. V našom e-shope nájdete len tie najkvalitnejšie.