Prihlás sa po škole na Facebook

„Umelá“ komunikácia formou internetu má veľa výhod i málo podstatných nevýhod. Ak som ju nazval „umelou“, nevystihol som to tak úplne správne. Umelou komunikáciou by som nazval spôsob, kedy komunikujeme s počítačom formou príkazového riadku. A komunikácia s osobou, aj keď cez počítač, je predsa oveľa osobnejšia. Napomáha nám k tomu hlavne jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí.
kliknutí na fb

Najpopulárnejšia sociálna sieť – „Facebook

Táto stránka je tu s nami oficiálne od roku 2008 a odvtedy je jednou z najnavštevovanejších celkovo. Myslím si, že denne väčšina ľudí strávi na tejto stránke o moc viac času, než napríklad na Wikipédii alebo vyhľadávači Google. A to už je čo povedať!
sociální sítě na mobilu

Nečudo, vzťahy sú dôležitejšie než informácie a vedomosti. Dnes je už táto stránka dokonca k udržovaniu vzťahov neodmysliteľná. Ak prestaneme fungovať na Facebooku, akoby sme prestali fungovať sociálne a v niektorých prípadoch sa priatelia dokonca vyplašia, či dotyčný náhodou nie je chorý alebo dokonca nezomrel! Pár rokov dozadu, kedy som bol ešte v podstate dieťa, sme si hovorili: “ Po škole si príď na ulicu zahrať hokej, prinesiem ti to CD, tie témy do školy a porozprávam ti, čo sa mi stalo.“ Dnes deti používajú konverzáciu: „Prihlás sa na facebook.“ Neviem či si uvedomujeme, že ako spoločnosť sme si na Fb vytvorili závislosť.

Pozitívom je, že máme prístup k 100, niekedy 200 a viac priateľom. No aj tak si nepíšeme s 200 priateľmi. Ale aj tak máme týchto priateľov „na dlani“ a môžeme ich každú sekundu osloviť. Nedelí nás diaľka alebo nedostupnosť. Ak užívateľ nie je práve online, našu správu si nájde neskôr. Výhodou sú aj prílohy, ktoré takouto formou môžeme zaslať. Kamarátovi ľahko, za pár sekúnd, zašleme prehľadný dokument i multimédium.
černý facebook

Chýba tu však ten faktor, kedy sme vonku mali pohyb, nadýchali sme sa čerstvého vzduchu a vystrájali sme nezbedy, ako sa v tomto veku patrí. Takto deti sedia doma a prichádzajú o zážitky. Čerstvý vzduch a pohyb by im pomohli takisto. Takisto ak sme dospelší, potrebujeme zistiť viac i formou fyzického stretnutia. Je úprimnejšie a pravdivejšie.