Blogovanie pre každého

Chcete blogovať a neviete ako na to ? V dnešnom článku sa dočítate ako založiť blog cez stránku bloger.com . Do svojho internetového prehliadača si zadajte stránku blogger.com kde bude potrebné sa zaregistrovať ak nemáte ešte Google účet. Ak máte Gmail konto jednoduchá sa prihlasite a vytvoríme si nový blog. Kliknite na Vytvoriť Nový Blog a zobrazí a Vám okno kde vyplníte funkciu blogu – to môže byť názvov blogu , na čo má blog slúžiť a do druhého okna zadáte Vašu adresu ktorú bude neskôr zdieľať  medzi priateľov cez ktorú sa dostanú na Váš blog. Tretí jednoduchý krok je vytvoriť si šablónu ktorú si vyberiete v okne , ktorá sa dá neskôr zmeniť alebo prispôsobiť k vaším predstavám. Hotovo ,blog máme pripravený na prvé blogovanie.
nápis blog

Písanie blogu –V pravom hornom rohu , kliknete na ceruzku  a zobrazí sa Vám čista prázdna strana . Do kolónky príspevok napíšte o čom by Váš blog mal byť alebo o akú tému sa zaujímate. Dole napíšte svoju tému. Počet slov a znakov sú v blogu neobmedzené čiže môžete písať koľko chcete. Už len na Vás záleží aký tip písma , štýl písma či farbu zvolíte

Pridávanie obrázku.-Ak chcete aby bol váš blog krajší môžete si pridať akýkoľvek obrázok z Vášho počítača. Kliknete hore na lište Pridanie obrázka a už len vyberiete obrázok a potvrdíte výber. Obrázok si môžete dať hoci ako chcete . Či ho budete rotovať alebo zmenšovať je to len čisto na Vás. Posledný a najdôležitejší krok je si blog uložiť. Pokiaľ tak neurobíte Váš blog sa stratí a už ho nikdy neuvidíte, a Vaša práca by bola zbytočná.

Ak chcete blog zdieľať medzi Vašich známych skopírujte url adresu ktorú ste si vytvorili na začiatku a vložte ju na siete kde ju uvidia.
pomůcky blogera

Ľudia často píšu blogy o aktuálnych témach ktoré ich práve zaujímajú. Vyjadruje tím svoj názor a zúčastňujú sa aktuálneho diania nie len doma ale aj vo svete. Ak momentálne je trend mobilný telefón, napíšu onom svoj názor , alebo ich uhol pohľadu čo sa im na tom telefóne páči a čo nie. Takýchto blogerov máme veľa a ľudia sú musia vybrať ktorý z blogov si prečítajú a aké informácie sa dozvedia. Preto odporúčam písať blog tak aby bol zaujímavý a pútavý pre Vašich čitateľov .