Bývať so starými rodičmi. Je to trauma, alebo dar?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť vašu finančnú situáciu a vzťahovú.
Keď sme pri finančnej musíte zvážiť, či sa vám oplatí odsťahovať sa od prajúcich starých rodičov, z veľkého domu so záhradou do bytu, kde vaše deti určite nebudú mať toľko priestoru na ich vybláznenie. Ale ak ste dobre zabezpečení a chcete mať dvor podľa vašich predstáv, nech sa páči, pozemky sa predávajú každý deň a vo veľkom.Súrodenci na posteli.jpg
Čo sa týka vzťahovej sféry tu je potrebné sa zamyslieť nad tým, ako vychádzate s vašimi rodičmi a ako vám keckajú do vášho života, jedla či samotnej výchovy. V prípade, ak ste na nože, určite každému prospeje sa starať o svoju domácnosť. Ale ak vychádzate skvele a viete sa dohodnúť je úžasné, keď majú deti tak podnetné prostredie s tak rozličnou vetvou čo sa týka osobností aj veku.
Okrem týchto aspektov sú tu aj iné. Poďme sa teraz bližšie zaoberať tým, čo dobré to prinesie, keď ste vychovaní vo viacgeneračnom dome. Bavíme sa o dome, pretože do trojizbového bytu určite nevlezie dedko s babkou spolu s dcérou a manželom a ich troma deťmi. To nie je dobré v žiadnom prípade. Bavíme sa o možnosti bývania vo veľkom dome so záhradou, najlepšie na dedine, pretože takéto prostredie je na výchovu detí, ako zlatá baňa pre chudobného.Ruky v objatí.jpg
Výhoda je v samotnej odlišnosti názorom jednotlivých členom v rodine. Toto hneď vedie k naučeniu sa pochopeniu a empatie voči ostatným. Zmierenie sa s názormi druhých a naučenie sa vychádzať aj s tými, ktorý sa na veci pozerajú inak ako mi. Taktiež je to o pokore, ktorá musí vládnuť, keď je vás veľa a na rad prídete v spravodlivom poradí. Deti si uvedomujú a sú viac vďačné za všetko, čo majú. Pretože nemajú toho kopec, ale len to čo im skutočne treba, pretože zaobstarať treba aj zvyšných spoluobyvateľov.
V neposlednej rade majú deti úctu k starším, ktorá im náleží, a takéto dieťa sa skôr ustúpi v autobuse babičke, než to, ktoré k tej svojej nemalo žiaden vzťah.