Ako ukázať deťom cestu k samostatnosti

Už odmalička by sme mali mať menšie úlohy, ktoré nás zapoja do starostlivosti o našich blízkych a domácnosť. Mali by sme mať vedľa seba skúsených vedúcich, ktorí nás naučia zodpovednosti, tolerancii a láske a to nielen k sebe samým ale práve aj k svojim blížnym. Mali by sme si vedieť vážiť každej maličkosti a tiež prírody, ktorá je tak krehká a dá sa ľahko rozbiť na kúsky. Stačí pritom len veľmi málo, aby sme potom v budúcnosti mali cestu dláždenú úspechom a zároveň boli pripravení na to, že prídu aj ťažšie chvíle na našej ceste.

peníze lezoucí z počítače
Návod na dobrý začiatok

A. Nikto ti nič nedlhuje.
Za vlastný život a rozhodnutia nesieme vždy následky. Niekedy nám naše sny nevyjdú, a preto je potrebné to nevzdávať a vytvoriť si sny nové. Nikto nám predsa netvrdil, že ide všetko hladko a čaká sa len na nás.

B. Začni s tým, čo máš.
Zabudni nastálo na vetu: To nejde!Ak chceš mať úspech, musíš na ňom tvrdo pracovať a byť vďačný za podmienky, ktoré máš k dispozícii. Ak chceš byť spisovateľom, stačí ti len blok a ceruzka na písanie. Zo začiatku nepotrebuješ najnovší model notebooku. Ak chceš hrať na bicie, možno budeš musieť trochu rodičom pomôcť a nájsť si brigádu, aby si ich mohli dovoliť. Záleží len na tebe, ako začneš. Šťastie predsa praje pripraveným.

C. Slovensko je ako ostrov, tak odplávaj!
Nedarí sa ti na domácej pôde? Prišiel si o všetok elán a chuť do života? Tak čo to skúsiť niekde inde? Cestovanie je veľmi užitočná forma na to, aby si bol nasiaknutý informáciami ako špongia. Si predsa mladý, zdravý, krásny a perspektívny. Navyše môžeš brať ako bonus, že sa naučíš perfektne cudzí jazyk a spoznáš rad zaujímavých ľudí, ktorí ti môžu pomôcť k tvojmu cieľu.
\'počítač
D. Ak chceš niečo dokázať, obklop sa rovnako motivovanými ľuďmi!
Takí parťáci ti vždy pomôžu, keď budeš na dne. Budete sa vzájomne motivovať a to ty predsa nutne potrebuješ. Vyber si pre koho chceš pracovať a čí rešpekt je pre teba kľúčový.

E. Dôležitá je drina, potom až výsledky.
Za víťazstvo často môžu náhody, situácie, v ktorých sa ocitneš alebo jednoducho tvrdá práca, ktorá prinesie časom svoje ovocie. Nečakaj ale, že si hneď budeš pochutnávať na rajských jabĺčkach. Pokiaľ ale vydržíš prvý pol rok až rok, určite sa dobré výsledky dostavia. Záleží len na tebe, ako všetko dopadne.
A posledná dôležitá vec: Ty si počiatok i koniec tvojho úspechu!