3 mýty o zubnej paste, ktorým všetci veríme od detstva

  1. Zaobídete sa aj bez zubnej pasty

Odmietnutie zvyčajných zubných pást v prospech prirodzenejších a „bezpečnejších“ alebo prírodných náhrad. Tradičné metódy naznačujú, že pasta sa nahradí kurkumou, sódou, soľou, hlinkou, aktívnym uhlím alebo odvarom bylín. Alebo len použite kefky navlhčenej vo vode a v extrémnych prípadoch sa odporúča prejsť na jemnejší zubný prášok. Navyše také nové metódy čistenia odporúčajú aj niektoré hviezdy . Zubní lekári však úplne nesúhlasia. Samozrejme, niektoré z týchto nástrojov, napríklad zubný prášok alebo odvar z liečivých bylín, budú bezpečné a dokonca užitočné pre ústnu dutinu, ale tie sa najlepšie používajú nie viac ako párkrát týždenne, inak si poškodíte sklovinu. V ostatných dňoch dávajte prednosť obvyklým pastám.

zuby

  1. Z času na čas je potrebné meniť pastu.

Rovnako ako v prípade šampónov, ktoré podľa ľudovej múdrosti musíte neustále meniť ( v skutočnosti nie ), zubné pasty sú považované za návykové. V skutočnosti, ak meníte pasty príliš často, vaše zuby nemajú čas prispôsobiť sa aktívnym zložkám v kompozícii. Maximálny prínos môžete získať až po 3-6 mesiacoch pravidelného používania pasty. Je pravda, že toto pravidlo sa nevzťahuje na bieliace a liečivé pasty, ktoré by sa mali používať len na obmedzený čas a až po konzultácii so zubným lekárom.

pasta

  1. Pre celú rodinu – jednu pastu

Kúpiť si jednu tubu vôbec nie je zlý nápad. Napríklad deti sú povzbudzované, aby svoje zuby čistili zubnou pastou vytvorenou špeciálne pre ich vek, so zodpovedajúcou značkou na tube. V „dospelých“ pastách sú často aktívne zložky, ktoré v budúcnosti môžu zničiť zúbky dieťaťa. Pre dospelých nie je vhodná vždy rovnaká pasta.  V prípade ak všetci členovia vašej rodiny majú úplne zdravé zuby alebo trpia rovnakým problémom, napríklad zo silnej citlivosti zubov tak jedna pasta je v poriadku. Inak musíte vybrať pastu na základe individuálnych potrieb.