PC Classic: Vráťte sa do minulosti s týmto počítačom!

Dnešný trh s výpočtovou technikou, čiže počítačmi, to sú samé nadupané delá s výkonným procesorom, obrovskou kapacitou RAM, najnovšou grafickou kartou a samozrejme s operačným systémom Windows 10. Ale ruku na srdce, nechýba vám tak trochu ten model z vášho detstva, obyčajný PC s disketovou mechanikou, systémom DOS a s mnohými dnes už legendárnymi hrami typu Doom 1, Wolfensteind 3D, Prince, … atď? Pokiaľ si na túto dobu spomínate s radosťou, ale aj pokiaľ vás zaujímajú technologické novinky v prevedení retro, v oboch prípadoch mám pre vás skvelú správu.

retro hra

Okrem drahých modelov kompatibilných s dnešnou dobou a najnovšími počítačovými hrami na trhu s elektronikou nájdete i novú a zaujímavú vecičku s jednoduchým, no pritom veľmi výstižným názvom PC Classic.

dos

Čo je to PC Classic?
Vo svojej podstate ide o retro počítač, respektíve hernú konzolu malých rozmerov, ktorá je reakciou na aktuálne úspešne sa predávajúce a populárne retro konzoly dnešnej doby typu NES mini, SNES mini, PlayStation Classic a pod. Všetko sú to nové výrobky so starým obsahom kompatibilné s dnešnou technológiou. Zahrajte si vaše najobľúbenejšie hry z detstva na vašej plazmovej HD televízii, vďaka týmto retro výrobkom je to možné! Na tomto istom koncepte bol vyrobený aj PC Classic, ktorý pre zmenu poteší najmä tých, čo hrávali svoje obľúbené hry cez počítač, respektíve MS DOS a diskety, a to legendárne hry, „dosovky“ typu Doom, Prince, Dave 2, Wolfenstein 3D a pod. Oficiálny zoznam podporovaných hier zatiaľ nie je známy, ale môžete očakávať poväčšinou známe a vo svojej dobe skutočne populárne tituly, ktorých má byť v tomto zariadení až 30.

disky

  • 30 legendárnych počítačových hier, ktoré si môžete zahrať v dokonalej kvalite vďaka portu HDMI, ale aj vstupom pre USB a SD kartu. Vďaka vstupu pre SD kartu môžete aktuálnu ponuku hier rozšíriť o ďalšie tituly.