Fotiť digitálne alebo na film?

Ako je to s vyvolávaním fotiek? Alebo spýtajme sa takto- v akom formáte najradšej fotíte? Prispôsobujete sa tak, ako mnohí,dobe a fotíte na digitálny fotoaparát či na mobil, alebo naopak ešte stále uznávate názor, že najlepšie je zachytiť snímku na film?

Niekto by mohol tvrdiť, že na klasický film sa dá zachytiť viac detailov. Čo je ale dôležité- ako bude vyzerať snímka po vyvolaní. Už ťažšie sa totiž snímka vyvoláva z filmu na papier. Nehovoriac o tom, že na klasický film v dnešnej dobe praktickej technológie a digitalizácie už na klasický film fotí skutočne málokto. Ak si chcete dať niekto vyvolať snímky, je tu pre neho vyvolanie fotiek https://www.fotkyzababku.sk/ z digitálneho obrázku na papier. Stačí požadované obrázky nahrať do fotoštúdia online.

Žena fotí

Prečo vyvolávanie fotiek z filmu zaniká?

V porovnaní s predchádzajúcou možnosťou to nie je praktické a v podstate ani finančne výhodné riešenie. A ani najkratšie trvajúce. A doma si už fotky vyvoláva málokto, patent vyrábania fotiek v tmavej fotokomore, v ktorej človek musí stráviť veľa času, tá doba je už pravdepodobne dávno za nami. Nehovoriac o potrebe vlastniť k tomu zodpovedajúci inventár. A samozrejme svoju rolu tu zohráva aj kvalita- fotky z filmu sa zvykli skenovať v nízkom rozlíšení. Na tlač digitálny fotiek sa dnes už naopak používajú tlačiarne s HD kvalitou.

Film, projektor

A samozrejme je tu nástup chytrých mobilov. Väčšina ľudí dnes fotí práve na svoj smartphone, ktorý nosíme stále so sebou. Nie vždy sa nám chce so sebou vláčiť klasický fotoaparát (a nie každý ho vlastní). Mobily sú fotoaparátmi budúcnosti.

Pri digitálnom fotení máte možnosť okamžite vidieť, ako bude sníka vyzerať. V prípade nespokojnosti ju veľmi ľahko zmažete a spravíte novú. Nemusíte sa báť, že na filme budete mať málo miesta, svoje vydarené snímky ukladáte do pamäte alebo na SD kartu.