Ako najlepšie predísť chorobám ?

Nezúfajte však, našťastie existujú mnohé spôsoby ako sa pred nepríjemnými infekciami chrániť.

  1. Jedna z najlepších prevencií je konzumácia vitamínov

Je to tak, či už sa jedná o vitamín A, B alebo C sú skvelou prevenciou voči bacilom. Najlepšou možnosťou ako konzumovať tieto prospešné látky je prostredníctvom rôznych potravín. Potraviny najbohatšie na telu prospešné látky sú najmä mrkva, rajčiny, listová zelenina, mango, papája, vajcia, červené mäso, ovocie a zelenina.

olej

  1. Dbať na dostatočne teplé oblečenie

Roláky, svetre, nevábne vyzerajúce pančuchy síce nie sú módnym trhačom avšak ich funkcia je omnoho dôležitejšia a t, že zahrievajú a poskytujú teplo v mrazových, mínusových teplotách. A verte mi, radšej oželiete „štýlové“ sukničky, keď Vám mráz bude prenikať cez kožu a s radosťou siahneme po teplom kardigane či svetri. Čiapky a rukavice by mali byť povinnou výbavou v týchto chladných dňoch

  1. Vyvarovať sa studeným nápojom

Samozrejme, exitujú ľudia s veľmi dobrou imunitou avšak tí druhí, ktorý sú náchylnejší, by mali skôr siahnuť po teplom čaji s citrónom a medom ako po bublinkových nápojoch. Vaše telo sa Vám určite odvďačí.

  1. Prevencia prostredníctvom preventívnych prehliadok

Veľmi dôležitou sú aj okrem iného povinné preventívne prehliadky u lekára či už obvodného, detského alebo špecialistu. Lekár však dokáže odhaliť začínajúcu sa chorobu a nariadiť liečbu, čím šetrí ako naše zdravie tak aj čas, ktorý by sme inak museli stráviť povinným ležaním v posteli.

  1. Obmedzenie fajčenia

Fajčiarom, ktorý sú oveľa ľahšie náchylnejší na ochorenia, najmä infekciám horných dýchacích ciest sa odporúča obmedzenie fajčenia na minimum.

zelenina

  1. Nedostatok spánku, oddychu

Za veľmi dôležité ako predísť chorobám sa považuje aj dostatok spánku a oddychu, pretože oddýchnutý človek je menej náchylnejší na infekcie a bacily. Nedostatok spánku a k tomu sa pridávajúci sa stres znižuje imunitu. Je všeobecne známe, že unavený organizmus horšie bojuje a vyrovnáva sa s rôznymi choroboplodnými zárodkami. Veľmi prospešný môže byť aj dostatok pohybu avšak v správnom oblečení.