Ak chcete mať krajšie kolesá, tým pádom krajšie auto, určite prepnite na hliníkové disky.

Jedným z dôležitých momentov mužov pri rozhodovaní o kúpe auta, sú určite jeho kolesá. Pozrime sa na možnosti, ktoré sa nám ponúkajú a určite mužov ohúria. Hliníkové disky totiž existujú v rôznych farbách, ich kombináciách, kvalite a značke, ktorá mužom kde-čo napovie.

Ako základný prvok kolesa, sú dôležitou súčasťou a napomáhajú stabilite vozidla a jeho brzdnej sile. Hliník je pružný a pevný a tak sú hliníkové disky odolnejšie ako plechové a lepšie odvádzajú teplo pri brzdení. Nielenže dobre vyzerajú, teda oveľa lepšie ako oceľové (plechové), ale zvyšujú trvanlivosť strmeňov a kotúčov, znižujú celkový odklon kolies pri prejazde zákrutami. Tzv. alu disky určite zvýrazňujú charakter vášho vozidla.

DIsky na citroen berlingo

Ich základné parametre sú:
– šírka a priemer (udávajú sa v palcoch)
– rozteč (rozostup) upevňovacích šrúb
– zális, teda vzdialenosť dosadacej časti disku od osi disku
– priemer stredového otvoru (udáva sa v milimetroch)

Okrem bežných sú ešte buď disky päťramenné či viacramenné, vypletané hliníkové disky, s ochranným lemom, tzv. Mesh alebo viacdielne. Muži majú ozaj na výber podľa vkusu, štýlu, ale i ceny. Aj podľa toho, na aký účel sa auto využíva.

Rôzne disky na autá

Aj disky prechádzajú vývojovými fázami a ako prvý krok je návrh elektrónu, teda jeho vzhľad a to, ako by mal znášať pôsobenie jazdných síl. Toto sa nasimuluje v počítači a až tak dôjde k výrobe disku. Strieborné elektróny sa vyrábajú najčastejšie, kvalitnejšie sú tie lakované a dnes top je leštený disk buď Hyper poilert alebo High gloss. Sú síce z tých drahších, nakoľko je aj ich výroba náročnejšia, ale v súčasnosti sú veľmi populárne. A novinkou je v tejto oblasti antracitová alebo čierna čelná plocha elektrónu.

Ale ako si správne vybrať? Na to treba radu odborníkov. Takých, ktorí rozumejú tomu, aké hliníkové disky sa hodia k vášmu autu, nakoľko venujú pozornosť optimalizácii, bezpečnosti, jazdnému komfortu a prihliadajú na skutočnosť, či cestujete každodenne, prípadne či ste vychádzkový vodič. V ich ponuke nájdete množstvo značkových hliníkových diskov, obrovský sortiment a navyše možnosť kúpiť disky na zákazku, teda nevšedné, ktoré nebude mať hocikto. Ide o disky testované a certifikované a značky napríklad OZ Racing, Keskin Tuning, Diewe Wheels či Deluxe Wheels. Mať navyše stredové krytky, ktoré sú s logom výrobcu, príslušenstvo ako matice, skrutky či vymedzovacie krúžky, znamená najvyššiu kvalitu v tomto odvetví. Obujte teda svojho tátoša do nových kolies, moderných a originálnych hliníkových diskov.