Zvláštnosti krásy, za ktoré sa nemusíme hanbiť

Muži sú niekedy na krásu veľkými odborníkmi, aj preto sa z nich stávajú módny návrhári, kaderníci a vizážisti. Nám ženám sa zdá na pleti aj to najmenšie znamienko, či bradavica nevkusným, zatiaľ čo oni to považujú za znamenie krásy.
Za znamienka by sme sa nemali hanbiť, aj keď čím je organizmus starší, tým sa na koži objavuje viac a viac znamienok. Na tvári bývajú znamienka len výnimočne, a tak dostali názov znamienka krásy. Objavujú sa hlavne v oblasti očí na lícach alebo pod nosom. Znamienka po celom tele sú znakom dospelej krásy, ktorú by si mala vážiť každá žena.portrét žebny.jpg
 Niekedy sa na človeku objavia tisíce mini znamienok – pehy, ktoré sú považované taktiež za symbol nádhery. čarokrásny bodkovaný nos, líca alebo aj celý tvár či telo, akoby bolo posypané hnedým makom. Je to podľa mužov zvláštnosť, za ktorú sa nikto nesmie hanbiť, ba musí sa s tým pýšiť. Pehy vlastne vznikajú zlým pigmentovaním kože. Pigment, ktorý má byť rovnomerne rozsiahly po celom tele, či tvári, sa zhlukuje do malinkých bodiek a vytvára tak pehy. Takýto ľudia si však musia dávať väčší pozor na slniečko, pretože sa ich koža vie ľahko spáliť.
Bradavicabývala vždy veľkou ohavnou bobuľkou. ženy s ňou vždy zápasili a snažili sa jej zbaviť buď chirurgicky, alebo ich zatierať pod mejkapom, no ani jedna z metód nie je správna. pihatá žena.jpgAkonáhle sa jej chce človek zbaviť používa rôzne múdre knihy a nanáša púpavový extrakt z dužiny stonky, no nič nepomáha. Bradavica sa považuje za symbol večnej krásy, je to doplnok, ktorý každé dievča veru nemá.
Na svete existuje ešte jedna choroba kože, s ktorou bojuje niekoľko žien. Známa choroba vitiligo, ktorou trpel aj slávny umelec a takzvaný kráľ popu Michael Jackson si kožu dal od základov odstrániť. Spravil však úplnú hlúposť, pretože mnoho žien s vitiligo nebojuje, práve naopak – objavuje sa ich čoraz viac v módnych časopisoch. Ochorenie sa prejavuje strácaním pigmentu v pokožke, trpia ním ženy aj muži hocijakej národnosti, či rasy.