Zdravá strava – polovica úspechu

Už od pradávna všetci poznáme známe zlaté pravidlo, ktoré nám hovorí o tom, že sme to čo jeme. Nedá sa s ním nijak inak, iba plno súhlasiť. Aj malé deti vedia, že keď si dajú čokoládu je to oveľa horšie, ako keď si dajú poriadnu dávku vitamínov v podobe zeleniny, ovocia a čistej vody.
Najťažší však býva práve tento prechod od nezdravého ku zdravému. Ako sa tiež zvykne hovoriť – zvyk je železná košeľa. Zvyk sa však stáva zvykom po tom, čo danú vec spravíme niekoľko tucet krát, preto je zo začiatku zdravé stravovanie, ak ste doposiaľ konzumovali najmä pizzu a fastfood také náročné.zelenina.png
Verte či nie, skôr či neskôr si na zdravú stravy zvyknete tak veľmi, že už nebudete chcieť jesť nič iné. Je to jednoducho prirodzená reakcia nášho organizmu na to že to, čo dávame svojmu telu je preň dobré a ono to dobre vie. Výsledkom správneho jedenia je teda nie len oveľa utuženejšie zdravie, imunita a menšia chorobnosť, ale aj lepšia postava, ubúdanie čísiel na váhe, lepšia výdrž a hlavne výborný pocit zo seba samého, ktorý bude veľmi ovplyvňovať vašu náladu každý deň k lepšiemu.
Samozrejme, nedá sa však vyžiť len konzumáciou zeleniny a ovocia. Sú to síce výborné potraviny, avšak ich kalorická hodnota je veľmi nízka, nestačí normálnemu človeku na denné prežívanie dňa, keďže na správne fungovanie potrebuje dospelý človek v priemere 2000 kalórií. Preto je najlepšou voľbou doplniť plnohodnotnú stravu zeleninovou prílohou, a ako dezert si dať na miesto zmrzlinového poháru pomaranč alebo jablko.kousky manga.png
Začiatočný prechod od nezdravého k zdravému býva vždy ťažký, ale verte aj tomu, že na dobré sa ľahko zvyká a hneď po tom, čo si uvedomíte, ako dobre sa po konzumácií vhodného jedla cítite, nebudete už chcieť jesť nič iné. Jesť sa dá aj zdravo a chutne, ak nebudete zabúdať na toto pravidlo, môžete si byť viac ako istí, že o pár dní, možno týždňov si na pizzu či čokoládu ani nespomeniete. Ak aj áno doprajte si v rozumnom množstve a nemusíte sa ničoho obávať.