Kultúra Španielska

Španielsko bolo mocnosťou sveta už po dlhú dobu. V dnešnej dobe je to pravdepodobne hudba, vášnivý tanec a chutné jedlo všetkých príchutí, no v minulosti to bola krajina ktorá bojovala za svoje kráľovstvo a bola veľmi úspešná. Jej objavné plavby prispeli k mnohým novým objavom a poznatkom, dokonca objavili aj noví svetadiel- Ameriku.

španělsko

O španieloch sa vraví že sú veľmi temperamentní, a tento fakt je naozaj pravdou. Môžeme to zistiť napríklad len počúvaním ich rozhovorov, aj keď im napríklad nerozumieme. Španieli rozprávajú neskutočne rýchlo, v niektorých oblastiach sa kvôli prízvuku zdá, že hltajú slová, či dokonca ich vynechávajú. Majú neskutočnú lásku k tancu a festivalom, ktoré sú tam v hojnom počte aj niekoľkokrát za rok či týždeň. Každý sviatok prežívajú viac než akákoľvek iná krajina na svete. Bohužiaľ k obľúbeným činnostiam tohto národa patria aj býčie zápasy. Je to pravdepodobne už neoddeliteľná zložka španielskej kultúry, no ide vo veľkej časti o týranie zvierat, ktoré v dnešnej dobe odsudzuje čoraz viac a viac ľudí.

Medzi obľúbené jedlá, ktoré majú hlbokú tradíciu patrí určite takzvaná paella. Tá sa pripravuje hlavne z ryže a zeleniny. Tak ako pizza, aj paella ma mnoho druhov, obľúbená je paella z morských plodov, so šafranom alebo  mäsom zo sépie, jednoducho druhov paellí je od výmyslu sveta. Špeciálna je aj čierna paella ktorá je zafarbená atramentom zo sépie. V skratke, obyvatelia Španielska milujú jedlo, a dokážu z neho vytvoriť takmer čokoľvek.

barcelona

Už vyššie je spomínaná vášeň španielov k hudbe, obľúbeným hudobným nástrojom je gitara. Okrem iného obyvatelia milujú aj operu a divadelné predstavenia na ktoré si vždy nájdu čas. Úrady sa v španielsku otvárajú okolo 9 hodiny rannej, avšak zaujímavosťou je, že pomedzi pracovnú dobu a školu, sú vždy niekoľko hodinové prestávky, a tak ľudia môžu oddýchnuť aj počas práce doma.