Krásna pokožka aj v zime? Žiaden problém!

Naša pokožka dostáva v zime poriadne zabrať. Problémom nie je len chlad ale taktiež vietor a zmeny teplôt. Napríklad ja, mám s pokožkou problémy už od prvého momentu, ako sa vonku čo i len ochladí. Väčšinou to prichádza začiatkom septembra, kedy vonku ešte nemrzne, no je citeľne chladnejšie. Toto je môj recept na to, ako mať pokožku krásnu aj počas tejto nevľúdnej časti roka.
 Zamrznuté šípky pod snehom.jpg

Tvár a ruky trpia najviac

 
Začnem dvoma časťami tela, ktoré dostávajú v zime zabrať najviac. Samozrejme, že mám na mysli ruky a tvár. V prípade rúk, je veľmi dôležité to, aby ste si ich čo najmenej umývali. Po umytí, ich musíte vždy dôkladne usušiť a na chlad vyjsť až potom, takže žiadne ponáhľanie sa z kúpeľne. Po každom umytí rúk, by ste si ich mali natrieť kvalitným krémom. Mne pomáha klasická Indulona, nechtíková masť a tiež kokosový olej a bambucké maslo. Najúčinnejšou záchranou, je neustále nosenie teplých rukavíc. Ruky si natierajte aj vtedy, keď prídete z chladu do tepla.
Tvár si zakryť nemôžete úplne. Navyše by to bolo kontraproduktívne. Nosom dýchate, takže by ste si celú tvár zaparili a bolo by to ešte horšie. Takže tvár noste odhalenú. Snažte sa vyhýbať tomu, aby ste si šál alebo golier vytiahli až po nos. Aj v prípade tváre platí, natierať, natierať, natierať. Používajte naozaj kvalitný krém, ktorý na pleti vydrží nejakú chvíľku. Aj v tomto smere mám veľmi dobré skúsenosti so spomínaným bambuckým maslom a kokosovým olejom. Oba prípravky pokožku dokonale premastia, hydratujú, vydržia na nej a zároveň neupchávajú póry.
 Blondýna si pri tvári drží pletené gule.jpg

A čo telo?

 
O pokožku na zvyšku tela, by ste sa mali v zime starať veľmi podobne ako v lete. Snažte sa ju čo najčastejšie krémovať. V zime môžete pokojne používať mastnejšie krémy. Ideálne je skôr telové maslo, ktoré pokožku necháva vláčnou, hebkou a hydratovanou omnoho dlhšie.