Kde sa môžete stretnúť s LED trubicami?

LED trubice https://www.ledprodukt.sk/61-led-trubice-t8 sú univerzálne svietidla, ktoré disponujú modernou LED technológiou. Dalo by sa povedať, že sú akýmsi druhom žiaroviek. Ale skôr sa stretnete s názvom žiarivky. Zdroj, ktorý sa umiestňuje v trubici sa práve nazýva žiarivka. Od ostatných žiaroviek sa líšia svojou päticou a tiež svojim podlhovastým tvarom.

S akými päticami sa môžete stretnúť?

LED trubice

Starší typ pätíc T5 sa využíva pre svietidla s prierezom 1,6 cm. Na to, aby mohli svietiť potrebujú tzv. preradník. Jedna sa o elektrotechnické zariadenie. Jeho úlohou je zapnúť svetlo a tiež obmedzovať prúd na požadovanú hodnotu. Najčastejšie sa môžete stretnúť s päticou G5, ktorá je najmodernejšou päticou, čo sa týka LED trubíc. Výhoda týchto pätíc spočíva v tom, že na ich prevádzku nie je nutne použiť preradník. LED trubice sa môžu pochváliť vysokou životnosťou. S bežnou dennou využiteľnosťou 6 hodín vám LED trubice vydržia 50 000 hodín. V prepočte na roky sú to približne 5 roky. Čo, je dostatočne dlhá doba na to, aby ste nemuseli meniť vaše svietidlo.

LED trubice

Teplota farieb pri LED trubiciach býva odlišná. Na odych a relaxáciu sa odporúča tepla biela. Pri práci je ideálna studená biela alebo denná biela farba osvetlenia. LED trubice môžete využiť v bežnej domácnosti. Môžete sa s nimi stretnúť napríklad v kuchyni, kde ideálne zapadnú pod vašu kuchynskú linku alebo si ich môžete nainštalovať na váš strop. LED trubice bývajú vyhotovené z hliníka a kvalitného plastu. Ich odolnosť je, preto na vysokej úrovni. Navyše neobsahujú žiadne nebezpečne plyny ani látky ako ortuť, ktoré by mohli poškodzovať váš zdravotný stav. LED trubice sú odolné voči rôznym otrasom, preto sú vhodne napríklad do rôznych skladoch a fabrikách. Taktiež produkujú plný svetelný výkon hneď od svojho zapnutia. Svietia plynulú a bez akéhokoľvek hluku.