Hľadáte kvalitné zábradlie? Voľba môže padnúť na nerezovú oceľ

K tomu, že sa niekto rozhodne investovať dozábradlia je najmä jeden praktický dôvod- bezpečnostná stránka. Avšak v súčasnosti sú v hre aj ďalšie faktory, akými sú dizajn, náročnosť údržby a životnosť.
Z tohto hľadiska dnešný trh so zábradlím ponúka pomerne veľa možností a prevedení, pričom kľúčovú úlohu zohráva tiež materiál. Práve ten sa dokáže podpísať pod silné alebo naopak slabšie stránky konkrétneho zábradlia ako aj pod to, koľko a v akom stave nám zábradlie vydrží, v neposlednom rade aká náročná bude jeho údržba. A tu sa dostávame do bodu, kedy sa oplatí rozmýšľať na prevedením z nerezovej ocele, respektíve nízku náročnosť údržby a zároveň dlhú životnosť poskytuje zabradlie na schody nerezove.Biele zábradlie.jpg

  • Z hľadiska využitia nerezového zábradlia ide o funkčnú voľbu, či už vravíme o schodiskovom zábradlí alebo jeho umiestnení na balkón. Estetickú stránku oceníme v interiéroch, ale na druhej strane odolnosť poskytuje využitie tiež v exteriérových priestoroch, kedy je však vhodné voliť odolnejšiu oceľ.

Pre nerezovú oceľ je charakteristická najmä vysoká odolnosť voči korózii a zhrdzaveniu. Tieto stránky určite oceníme v každom prostredí, rovnako ako jednoduchú údržbu.
Z hľadiska údržby v interiéroch prakticky vravíme o leštení, ktoré je však potrebné vykonávať len ojedinele. Zložitejšie je to v exteriéroch a napríklad vplyvom kyslých dažďov, kedy je ale možné investovať do odolnejšej ocele, čím dosiahneme dlhodobé využitie takisto v týchto vonkajších priestoroch.Schodisko, modré zábradlie.jpg

  • Zábradlia z nerezovej ocele majú vo všeobecnosti dlhú životnosť a trvanlivosť na niekoľko desaťročí. Konkrétnejšie sa udáva okolo 50 rokov.

Priestorom dodajú požadovanú eleganciu, pričom v súčasnosti spravidla nejde iba o akýsi luxusný symbol komerčných priestorov, ale takisto obľúbený prvok štýlových rodinných domov či dokonca moderných bytoviek.