Bude mať Huawei 5G sieť?

Minulý týždeň, USA dal Huawei na zoznam, ktorý obmedzuje schopnosť amerických firiem obchodovať s ním.
 
Americkí predstavitelia obviňujú národné bezpečnostné obavy z technológie Huawei.

huawei
 
Spojené kráľovstvo stále prehodnocuje svoju telekomunikačnú politiku 5G a môže spoločnosti Huawei umožniť dodávať 5-komponentové komponenty, ktoré nie sú jadrom, ako napríklad anténne stožiare.
 
"Privítajúce rameno?"
Huawei je považovaný za popredného svetového poskytovateľa technológie novej generácie 5G, ktorá bude poskytovať super rýchle mobilné internetové pripojenia.
 
Ekonomika Spojeného kráľovstva by bola poškodená správou o akomkoľvek zákaze spoločnosti Huawei zaslanej medzinárodným a čínskym firmám.
 
"Toto posolstvo nebude veľmi pozitívne," povedala.
 
"Je Veľká Británia stále otvorená? Stále Spojené kráľovstvo rozširuje privítaciu ruku na ostatných čínskych investorov?"
 
Úradník veľvyslanectva na otázku, aké veľké dôsledky to bude mať, povedal: „V súčasnosti je ťažké predpovedať, ale myslím si, že to bude dosť podstatné.“ T
 
Pani Chen trvala na tom, že jej vláda nikdy nebude nútiť čínsku spoločnosť pôsobiacu v zahraničí poskytovať informácie svojim spravodajským agentúram.
 
Pokračovala v tvrdení, že v Spojených štátoch existuje trochu „hystérie“ o vzostupe čínskeho vplyvu a Spojené kráľovstvo by malo prijímať rozhodnutia založené na vlastnom národnom záujme.

mobil
 
Ona volal Huawei investície vo Veľkej Británii "hlasovanie o dôvere v ekonomike Spojeného kráľovstva".
 
Čipy a telefóny
Začiatkom tohto týždňa, Cambridge-založené čip návrhár ARM povedal svojim zamestnancom, že musia zastaviť "všetky aktívne zmluvy, práva na podporu, a všetky nevyriešené zákazky" s Huawei, aby v súlade s nedávnym americkým obchodným krokom.
 
Návrhy ARM tvoria základ väčšiny spracovateľov mobilných zariadení na celom svete.
 
V ten istý deň EE potvrdila, že jej rozsah 5G telefónov nebude obsahovať modely Huawei.
 
To nasledovalo rozhodnutie od spoločnosti Google, aby bar smartphone výrobcu z niektorých aktualizácií operačného systému Android.