Brexit bez dohody je hrozba pre vodičov

Právne predpisy EÚ zasiahnu podniky a jednotlivcov. Budú sa uplatňovať aj na každého, kto prekročí hranice Severného Írska / Írska republika. Musíte si kartu objednať mesiac skôr, ako plánujete cestovať, varovala Združenie britských poisťovní.
Hoci európske poisťovacie orgány súhlasili s tým, že sa v máji 2018 zamietne potreba zelených kariet v prípade neplnenia záväzku Brexit, Európska komisia nebola schválená.

město

Ako ovplyvní Brexit moje prázdniny do Európy?
Znamená to, že podľa predpisov EÚ by sa vyžadovali zelené karty ako dôkaz poistenia, ak Spojené kráľovstvo opustí EÚ bez dohody o odstúpení od zmluvy. Dokumenty poskytujú poisťovatelia a ktokoľvek, kto beží bez toho, môže porušovať zákon.
Medzitým vláda naďalej nalieha na to, aby Európska komisia dala zelenú kartu zelenú. Hovorca z ministerstva dopravy uviedol: "UK spĺňa všetky požiadavky zostať súčasťou Green Card-voľného obehu pásme, keď odídeme do EÚ, a žiadame Komisiu, aby vydala rozhodnutie, ktoré by zabezpečilo UK motoristi môžu riadiť v EÚ bez Zelenej karty. "

Kto bude ovplyvnený?
Medzi postihnutých budú:

  • Ľudia, ktorí jazdia cez hranice Severného Írska / Írska republika.
  • Každý, kto plánuje vziať svoje vozidlo do Európy, ako napríklad rodinnú dovolenku vo Francúzsku na Veľkonočné sviatky.
  • Každá nákladná spoločnosť, ktorá plánuje prepravu tovaru do EÚ po 29. marci
  • Vodiči automobilov v EÚ budú potrebovať aj zelenú kartu, ak plánujú jazdiť vo Veľkej Británii. To platí aj pre obyvateľov žijúcich v zahraničí, ktorí zabezpečili krytie v krajine, v ktorej žijú.

Ak vodiči v Spojenom kráľovstve prenajímajú auto v zahraničí, nebudú musieť vyrábať zelenú kartu, pretože nájomná spoločnosť poskytne miestne poistenie.
Huw Evans, generálny riaditeľ ABI, povedal: "Ako to vyzerá stále možné, že nie-dohoda Brexit môže stať, chceme, aby všetky poisťovne zákazníci poznať fakty o tom, čo to pre nich znamená."

noční silnice

Pokiaľ ide o cestovné poistenie, pán Evans povedal, že kryt bude aj naďalej pracovať v normálnom spôsobom, a to aj v prípade, že neexistuje žiadna náhrada za Európsky preukaz zdravotného poistenia (EHIC), systém, ktorý umožňuje ľuďom trochu voľného zdravotnej starostlivosti v EÚ.
Dodal však: "Zákazníci by mali vždy skontrolovať, či ich cestovné poistenie zodpovedá ich potrebám."
Ak sa EÚ nedohodne, vodiči môžu tiež potrebovať medzinárodnú vodičskú preukaz (IDP) na cestu do zahraničia.