Bezpečnosť krbu

Taký krb vie naozaj potešiť oko každého človeka, ktorý k vám príde. Je to dizajnová vychytávka a dáva najavo, že je to niečo, čo si nemôže len tak hocikto dovoliť. Na úspechu vášmu krbu pridá to, keď bude mať aj dizajnovo a esteticky krásny obklad okolo krbu.

Prečo zvoliť vôbec nejaký obklad krbu? Nemôžeme tam použiť obyčajné obkladačky, ktoré sa používajú v kúpeľni? Alebo také, ktoré sú určené na pece? Nebolo by to jednoduchšie a lepšie? Zároveň aj lacnejšie?

fireplace-558985_1920

Z rôznych hľadísk, ale hlavne z toho bezpečnostného urobíte najlepšie, keď si zvolíte obklad taký, aký má aj byť. Tento obklad nie je len vizuálnou záležitosťou, ale zabezpečuje aj bezpečnosť. Tým, že je krb dostatočne obložený udržiava teplo tam kde má a neprehrieva zbytočne steny alebo okolitý nábytok, či celú miestnosť. Samozrejme, že určité teplo sála z krbu, no je ho oveľa menej v prípade, že je zvolený správny obklad krbu. Nie je to len vymýšľanie zbytočných obkladov na mieru určených. To sa možno deje pri iných obkladoch, ale tento má svoje opodstatnenie a účel, ktorý mu prináleží. Bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. Ide predsa o miesto, kde budete tráviť nejaký čas a nechcete, aby sa vám od krbu niečo chytilo horieť len preto, že ste chceli ušetriť na obklade. Pravidlá treba dodržiavať a toto je jedno, ktoré je naozaj užitočné a mali by ste sa ho držať.

porch-1967855_1920

Kameň je výborný materiál na obklad krbu, pretože z bezpečnostného hľadiska naozaj dozerá na to, aby sa nič navyše nenahrievalo. Samotný kameň sa nahreje a tým zoberie na seba tú časť tepla, ktorá by mohla uniknúť niekam, kam nechcete. Kameň je zároveň prírodným materiálom, ktorý je zvyknutý na horúčavy a teplo, takže je prirodzené, aby bol teplý. Nepopraská a nemusíte sa báť jeho zbytočného poškodenia, či prípadného opravovania za pár rokov ako v prípade iných materiálov. Navyše kameň je esteticky veľmi vhodný a nádherný na krbe.